GIS na autostradzie

Chyba z 5 lat pracowałem przy mapach drogowych. Na co dzień miałem z nimi do czynienia z perspektywy lotu ptaka jak i ze zdjęć sferycznych z samochodów a’la google street view. Okazuje się, że do autostrady (poza pasami i manewrami) przypięty jest szereg zjawisk i obiektów, którymi ktoś się zajmuje i które warto mapować. Po konsultacji ze znajomym administratorem autostrady i rozpoznaniu potrzeb przygotowałem dwa POCe oparte o leafletjs i mapbox gl.

Pierwszy, przyjmował szalone śmiałe założenie, że aplikacja na podstawie aktualnej pozycji GPS operatora jadącego w aucie technicznym znajdzie najbliższy obiekt do inwentaryzacji a użytkownik zmieni jego stan bądź status jednym kliknięciem. Cel udało się zrealizować, jednak obawiamy się potencjalnych błędów wynikających z prędkości jazdy i niedokładności smartfonowego gps’a.

Drugi POC to dashboard oparty o mapbox wizualizujący dane przestrzenne z możliwością zmiany stanu, wyszukiwania obiektów na podstawie ich statusu oraz obliczający statystki.

Kolejnym „kejsem” było uzyskanie podkładu z mapy zasadniczej i tutaj chciałem szczególnie pogratulować braku zasług dla generalnejdyrdyrdyrblabla że temat utrudniają. Cóż, nadałem referencję przestrzenną i zrobiłem TMSa aby móc korzystać z podkładu w innych klientach. Szczerze liczę, że projekt nie umrze i znajdzie się budżet na realizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *